Popularnonaukowe

» IGM Internetowa Gazeta Medyczna

Popularnonaukowy, recenzowany miesięcznik medyczny. Unikalne i wartościowe artykuły ze świata szeroko rozumianej medycyny, włączając w to nie tylko choroby lecz również diagnostykę medyczną, leczenie, terapie, odkrycia w dziedzinie farmaceutyków i wiele innych.

kategorie » Popularnonaukowe, Ciekawe strony WWW,» Publikacje Edukacyjne

Publikacje edukacyjne - internetowe wydawnictwo, poświęcone tematyce szeroko rozumianej edukacji. Publikacje edukacyjne to ogólnopolski serwis, docierający poprzez internet w sposób nieograniczony do dużej ilości czytelników. Publikacje edukacyjne są wydawnictwem ciągłym, rejestrowanym przez Narodowy Ośrodek ISSN.

kategorie » Pomoce naukowe, Popularnonaukowe,» Historicus.pl

Na stronie tej zarówno uczniowie jak nauczyciele znajdą bardzo duży wybór historycznych tekstów źródłowych. Wszystkie teksty są dostępne w polskim przekładzie, w postaci plików PDF. Fragmenty tekstów mogą być dużą pomocą w urozmaiceniu lekcji, nie tylko historii, dla każdego poziomu nauczania.

kategorie » Popularnonaukowe, Ściągi gotowce,» Welcome to Neferchichi's Tomb at neferchichi.com

Witryna przeznaczona dla nauczycieli chcących samodzielnie poprowadzić ciekawe zajęcia o tej tematyce w szkole. Na stornie zamieszczone są scenariusze zajęć oraz materiały pomocnicze do ich realizacji. Strona posiada również linki do dużej ilości stron o podobnej tematyce i charakterze. Strona jest w języku angielskim. Neferchichi's Tomb is full of treasure for kids, teachers, & amateur Egyptologists: free clip art & fonts, e-postcards, gift shop, lesson plans, fun & games, and lots of information about Egypt.

kategorie » Serwisy edukacyjne, Popularnonaukowe,» AstroNEWS - Astronomiczne Aktualności

Chcemy informować o aktualnych odkryciach i wydarzeniachnaukowych, a także zapowiadać ciekawe zjawiska astronomiczne. Stworzyliśmy w tym celu zaawansowanąbazę danych pozwalającą zarówno szybko przeglądać listę wydarzeń i zapowiedzi, jak równieżswobodnie zagłębiać się w interesujący temat. Baza jest częścią serwisu AstroNET, portaluastronomicznego prowadzonego przez miłośników astronomii i zawodowych astronomów.

kategorie » Encyklopedie słowniki, Pomoce naukowe, Popularnonaukowe,